Časté dotazy

 

Q Kolik mě bude stát využívat cyrkl.cz?

Vůbec nic! Celý web je zdarma včetně registrace a všech dodatečných služeb. Pro nás je důležité abyste platformu používali a možná vás pak do budoucna překvapíme nějakou dodatečnou službou.

 

Q Jak odpovím na inzerát?

V inzerátech najdete telefonní číslo a email, můžete prodejci tedy zavolat, či napsat email. Pokud své číslo nezveřejnil, můžete ho kontaktovat pouze přes formulář, či email. Formulář pro odpověď se zobrazí po kliknutí na tlačítko "Odpovědět na inzerát". Do formuláře vepište vzkaz pro prodejce a svou e-mailovou adresu. Vzkaz, který do formuláře napíšete, přijde prodejci na e-mail. Podmínky prodeje si pak domlouváte přímo s prodejcem, Cyrkl do této dohody nijak nezasahuje. Když vzkaz odešlete, na e-mail vám přijde potvrzení. Toto potvrzení doporučujeme uchovat až do chvíle, kdy bude obchod ukončen. Pokud vám žádné potvrzení nepřišlo, vaše odpověď pravděpodobně nebyla odeslána.

 

Q Jak udělám nabídku a je potřeba se vůbec registrovat?

Velmi jednoduše. Po rychlé registraci a ověření hesla zadáte v pravé části obrazovky „Vložit nabídku“. Pojmenujete, co prodáváte, přidáte fotku, lokalitu a cenu. Doporučujeme popsat i detail, tak aby bylo jednoduší pro vás najít toho správného kupce! Aby váš inzerát zájemci snadno našli, napište co nejvýstižněji, co nabízíte. Klíčová slova pro vyhledávání uveďte na začátku. A to je vše.

 

Q Zapomněl jsem heslo

Pokud jste zapomněli heslo, není to samozřejmě žádný problém, nastavit si ho můžete sami po kliknutí na „Zapomněl jsem heslo“ nebo napište nám a my vám ho obratem změníme.

 

Q Které údaje musím zveřejnit?

Potřebujeme určitě váš email. Pokud zadáte telefonní číslo budeme rádi a vašim obchodním partnerům to ulehčí práci.

 

Q Co mohu nabízet na zdrojové platformě?

 

Veškeré recykláty, produkty vedlejší výroby a obecně druhotné suroviny z oblastí plastů, stavebních materiálů, papíru, textilu, skla, elektrodpadů aj., které nejsou v režimu odpadu.

 

Q Jak poznám rozdíl mezi odpadem a druhotnou surovinu.

 

Jednoduchá definice neexistuje. Obecně je dobrou indikací to, že pro materiál lze najít kupce a nejedná se o nebezpečný odpad. Také platí, že pokud už jednou materiál zaevidujete, jako odpad, stává se skutečně odpadem. Druhotnou surovinou se pak rozumí materiály mající níže uvedený charakter: 1) vedlejší produkty; 2) upravené odpady, které přestaly být odpadem poté, co splnily podmínky a kritéria, pokud jsou stanovena (neodpad); 3) materiály získané z výrobků podléhajících zpětnému odběru (dle zákona č. 185/2001 Sb., o odpadech) a z dalších výrobků, využitelné pro další zpracování; 4) nespotřebované vstupní suroviny a materiály předávané k novému využití.

 

Q Jak mohu kontaktovat Cyrkl?

Jednoduše napište přímo na cyril.klepek@cyrkl.cz

 

Q Moje nabídka už mezi inzeráty nějaký čas zveřejněna, ale nikdo ještě neprojevil zájem. Mohu tomu nějak pomoci?

Určitě, napište nám přímo na cyril.klepek@cyrkl.cz a my vám poradíme, jak článek například lépe popsat, či se jinými nástroji zaměříme na jeho prodej.

 

Q Jak mohu smazat inzerát?

Inzerát můžete skrýt v nastavení vašeho profilu. Samotné smazání možné není, hibernace inzerátu ale poslouží stejně.

 

Q Jak mohu reportovat problém?

Jsme pořád v rozjezdu a budeme moc rádi za každou zpětnou vazbu, či nápad na vylepšení. Napište nám prosím přímo na cyril.klepek@cyrkl.cz

 

Q Kdo za Cyrklem stojí?

Celý tým složený z expertů na inovace, cirkulární ekonomiku a moderní odpadové hospodářství.

 

Nenašli jste odpověď na svoji otázku? Napište nám na cyril.klepek@cyrkl.cz

 

Cyrkl v médiích