Jak jsme designovali webovou platformu na míru odpadu

2. 4 .2019, Švejda–Goldmann

Burzu druhotných surovin CYRKL vybudoval s celým týmem expertů Cyril Klepek, inovační konzultant specializující se na oblast Cirkulární ekonomiky a CEO společnosti CYRKL. Internetoví designéři z kanceláře Švejda a Goldmann navrhli a zrealizovali webovou platformu, kterou naprogramovalo vývojářské studio BlueGhost. Nyní máte možnost nakouknout do zákulisí celého projektu.

Do projektu výroby webové platformy pro prodej odpadu přinesl klient jasnou představu a zkušenosti s managementem a consultingem v oblasti nakládání s odpady, s tzv. Cirkulární ekonomikou. My jsme zvolili formu MVP a přes analýzu funkcí, wireframy, interakce a varianty designového stylu dodali UI pro desktop i mobil.

Jakub Goldmann, senior UX designer: “Specificky pro neprošlapané trhy je nutnost jít cestou MVP a nic komplexního nepředpokládat předem. Bude to ještě cesta plná zvratů k úplné dominanci na trhu. Minimum Viable Product neboli MVP je webová aplikace se základní, ale již plně funkční funkcionalitou, ale takovou, aby ho bylo možné používat od prvního okamžiku.”

Primární cílovou skupinou služby je B2B segment (provozovatelé autodopravy, stavebních firem apod.), sekundární to pak jsou všichni, kteří chtějí prodávat nebo kupovat druhotné suroviny.

Vzhledem k tomu, že jsme UI museli připravit primárně pro skupinu lidí, kteří s počítačem a internetem nepřicházejí dennodenně do styku, volili jsme maximálně jednoduché ovládací prvky a funkcionality tak, abychom uživatele neděsili, cítil se na stránkách maximálně komfortně a nebyl pro něj problém nabídnout či poptat druhotné suroviny[1]. A tomu taky odpovídá i speciální “punkový” design, dodává David Švejda, art director.

Hledali jsme naprosto jednoduché ovládací prvky a funkcionality, aby pro danou cílovou skupinu nebyl problém se na webu dobře orientovat.

Design e-shopu na míru odpadu

Pro projekt CYRKL bylo vzhledem k CS a povaze obchodovaného produktu nutné připravit vše na míru.

Jakub Goldmann: “Museli jsme se vypořádat s tím, že je to úplně nový segment, který lidé neznají. Musí zde být vše polopaticky vysvětleno.“ A dodává: “Jsme rádi, že se na projektu CYRKL můžeme takto po svém podílet, neboť i my vnímáme obnovitelnost jako skvělý krok na cestě za zdravou planetou.”


[1]Plasty a plastové granuláty, recykláty ze stavebních a demoličních odpadů, sklo, papír, či textil, prostě materiály, které už jednou posloužily, ale pořád mají díky své hodnotě co nabídnout. Zdroj: https://www.cyrkl.cz/obchodni-podminky

Celý článek je k dispozici zde.

‐ Švejda–Goldmann

Sdílet článek:
Kopírovat odkaz

Cyrkl v médiích