Magazín

Nové recyklační technologie jako zdroj konkurenceschopnosti českých firem

23. 4. 2019 Najít ty správné technologie, na nichž lze postavit nové produkty, však není vždy zcela lehké a skýtá to řadu úskalí, proto je vhodné při vyhledávání nových technologií a jejich implementaci do firmy spolupracovat se zkušenými odborníky. Finančně si nyní lze pomoci i z nového programu na podporu cirkulární ekonomiky.

Více

Přihlaste se do soutěže Přeměna odpadu na zdroje 2019

14. 4. 2019 CYRKL je hrdým odborným partnerem soutěže pořádané Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR. Pouze do zítřka máte možnost přihlásit se se svojí realizací přeměny odpadu na zdroj. Soutěž doporučujeme a fandíme!

Více

Ekonomické zpomalení na obzoru a cirkulární ekonomika jako záchranný kruh

13. 2. 2019 Stejně jako v přírodě, kdy po energickém jaře, přichází příjemné léto, následované pomalejším podzimem a krutou zimou, ekonomika chodí v cyklech, které se vyznačují jinou úrovní spotřeby (a generování odpadu) a investic. Po příjemném létě se zdá, že i v národních ekonomikách začíná přicházet podzim jako předvoj období zimy. Snižuje se ziskovost firem, velikost investic do nových startupů, akciový trh výrazně poklesl a domácnosti po rozmařilém období více šetří. Nastává fáze, ve které i firmy budou méně investovat do inovací v podobě přelomových nových produktů a služeb a zaměří se více na inovace, které šetří jejich zdroje a optimalizují jejich podnikání.

Více

Jak jsme designovali webovou platformu na míru odpadu

2. 4. 2019 Burzu druhotných surovin CYRKL vybudoval s celým týmem expertů Cyril Klepek, inovační konzultant specializující se na oblast Cirkulární ekonomiky a CEO společnosti CYRKL. Internetoví designéři z kanceláře Švejda a Goldmann navrhli a zrealizovali webovou platformu, kterou naprogramovalo vývojářské studio BlueGhost. Nyní máte možnost nakouknout do zákulisí celého projektu.

Více

Cirkulární inovace v 5 krocích

6. 2. 2019 Stavět business tak, aby byl atraktivní pro lidi, shovívavý k planetě a profitabilní pro firmu je inovační výzva jako řemen. I z tohoto důvodu se snažíme fimám pomáhat v přechodu z lineárního na cirkulární business model. A protože cirkulární ekonomika je také o sdílení zkušeností, několik jich v tomto článku uvádíme.

Více

Vyšla unikátní Studie Cirkulární Česko

17. 1. 2019 Cirkulární ekonomika je jedním z prioritních témat Evropské unie. Přináší příležitost materiálové soběstačnosti, vytváří nová pracovní místa a otevírá prostor pro investice do udržitelných inovací. Pro většinu českých firem se však stále jedná o nový pojem.

Více

Cyrkl v médiích