Přihlaste se do soutěže Přeměna odpadu na zdroje 2019

14. 4 .2019, Redakce CYRKL

CYRKL je hrdým odborným partnerem soutěže pořádané Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR. Pouze do zítřka máte možnost přihlásit se se svojí realizací přeměny odpadu na zdroj. Soutěž doporučujeme a fandíme!

Hlavním cílem soutěže, kterou organizuje Ministerstvo průmyslu a obchodu, je zejména osvěta a prezentace příkladů dobré praxe úspěšných českých firem, které v cirkulární ekonomice nalezly svou podnikatelskou příležitost. Z odpadních materiálů získávají suroviny pro vlastní výrobu a jsou se svými výrobky na trhu úspěšní. Na webu Druhotná surovina MPO najdete veškeré potřebné informace a my se budeme těšit na spousty báječných podnikatelských zámerů. https://druhotnasurovina.mpo.cz/

Jako inspiraci vidíme na fotce paddleboard od firma Green Planet Investment, který vyrábí tato plovací prkna zcela z odpadního materiálu. Na výrobu používá materiál z přepravních beden převážně z automobilového průmyslu. Všechny odřezky, které během výroby vzniknou, se opět drtí a přetvářejí na granulát, jenž firma prodává k dalšímu využití. Právě drcení plastového odpadu je původní aktivitou společnosti. Do jejího výrobního procesu jsou v rámci programu sociální odpovědnosti zapojeni také hendikepovaní spoluobčané s mentálním postižením. Po ukončení své životnosti se dá celý paddleboard znovu recyklovat. Drobné oděrky či poškození lze velmi snadno zacelit, svým vlastníkům tak vydrží velmi dlouho.

‐ Redakce CYRKL

Udostępnij artykuł:
Skopiuj link

Cyrkl w mediach